Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи можуть українці повторно в’їхати у Польщу, якщо перебували там понад 90 днів

27 Травня 2022, 12:15

Українці, які залишилися у Польщі з перших днів російської агресії й використали всі 90 днів перебування за біометричним паспортом, зіткнулися з проблемою повторного в’їзду до країни. Співвітчизники скаржаться, що польські прикордонники їх не впускають без візи.

Повідомляє РеІнформ з посиланням на ТСН.

Згідно з положеннями спеціального закону (спецстатуту), погодженого владою Польщі 12 березня для підтримки українців, які рятувалися від російської агресії, нашим громадянам дана можливість законного перебування на польській території протягом 18 місяців – до 24 серпня 2023-го.

До того, закон гарантує мігрантам право повторного в’їзду зі збереженням усіх пільг, якщо громадянин повернеться до Польщі впродовж 30 днів.

У прикордонній службі Польщі трактують це положення дещо інакше. Там пояснюють, що право виїхати з Польщі, а потім знову повернутися зі збереженням пільг, діяло лише у перші 90 днів безвізу. Після того, як українці вичерпали 90 днів перебування на території дії Шенгену, біометрія закінчується й усі пільги, декларовані спецстатутом анулюються. Відтак, повторний в’їзд у Польщу можливий лише після коридору в 90 днів або з відкриттям візи.

Згодом польська сторона уточнила: легальне перебування в Польщі протягом 18 місяців, з 24 лютого 2022 року, стосується осіб, які не залишали польську територію на термін понад 1 місяць. Разовий виїзд громадянина України з Польщі на термін понад 1 місяць позбавляє його права перебувати легально в державі протягом терміну, зазначеного у спецстатуті.

Втім, юристи зазначають, що положення цього статуту діють чинно. Отже, українці, якщо не мають простроченого біометричного паспорта, але використали всі 90 днів безвізового режиму, можуть повторно в’їжджати до Польщі.

Раніше ми писали, як біженцю з України продовжити перебування у Єврозоні більше, ніж на 90 днів.