Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна увійшла до комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

5 Грудня 2023, 8:40

Нещодавно Україну вперше обрали до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

У відомстві нагадали, що у липні 2022 року Україна представила свою кандидатуру на вибори до складу Комітету Всесвітньої спадщини на період 2023-2027 років.

«Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України. Зараз важливіше, ніж будь-коли, об’єднатися для захисту нашої культурної спадщини» – заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Зазначається, що це рішення відкриває нові можливості для активної участі у реалізації Конвенції, зокрема приймати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та включення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Ратифікована Україною у 1988 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини сприяє ефективній охороні та збереженню культурної і природної спадщини на території Української держави.

Діючи власними зусиллями та максимально використовуючи наявні ресурси, Україна впроваджує міжнародну допомогу і співробітництво в фінансовому, художньому, науковому та технічному відношеннях для активної популяризації спадщини країни.

Нагадаємо, нещодавно в Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України.

МІТКИ