Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

До Німеччини наразі прибуває близько 800 українців на місяць — посол

3 Грудня 2023, 16:36

У Німеччині наразі не спостерігають потоку українських шукачів притулку, до країни щомісяця прибуває близько 800 осіб. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова посла ФРН в Україні Мартіна Єгерав інтерв’ю Укрінформу.

«Наразі ми не спостерігаємо потоку біженців з України, але помічаємо, що українці все ще приїжджають до Німеччини, насамперед із Польщі. За оцінками, на цей час щомісяця прибуває близько 800 осіб», сказав дипломат.

Наразі в країні проживає понад мільйон наших співвітчизників. Посол ФРН відзначив, що їм раді в Німеччині й підтримують їх у міру можливостей.

«Ці люди також є чудовим капіталом для майбутнього, тому що надалі вони будуть місток між Німеччиною й Україною. Візьміть лише той факт, що 200 тисяч українських дітей ходять до школи в Німеччині, вивчають там німецьку мову і дуже добре знайомляться з нашою країною. Це сприятиме нашій майбутній співпраці не тільки в економіці, а й у культурі та в інших сферах», переконаний Єгер.

За його словами, українські шукачі притулку зараз отримують фактично такі самі соціальні виплати, як і місцеве населення, яке їх потребує.

Крім того, в країні працевлаштовані майже 20% українців. За словами посла, це може бути повʼязано з тим, що 60% людей ще беруть участь у мовних та інтеграційних курсах.

Єгер також повідомив, що минулого року уряд ФРН витратив 2 мільярди євро на виплати для українців у Німеччині, цьогоріч ця цифра може сягнути 2,75 мільярда євро.

Нагадаємо, нещодавно Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.

МІТКИ