Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Продовольча програма ООН профінансує шкільні обіди для понад 60 тисяч дітей в Україні

3 Грудня 2023, 18:19

Всесвітня продовольча програма ООН World Food Programme розширила підтримку українських шкіл і профінансує щоденні обіди для понад 60 тисяч дітей у 420 школах по всій країні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Першої леді Олени Зеленської.

За її словами, мета реформи шкільного харчування – щоб кожна дитина щодня отримувала здоровий і поживний обід у школі.

Торік таку підтримку одержали 58 шкіл Київської області. Тут програма компенсувала 50% вартості обіду для батьків, на 2 тисячі збільшилася кількість учнів, які отримували гаряче харчування, загалом покращилася якість цих обідів.

Цьогоріч завдяки фінансуванню уряду Франції та приватних донорів програму розширили ще на 10 регіонів. Упродовж 2023-2024 навчального року вона оплачуватиме 30% щоденних гарячих обідів для учнів 1-4 класів у школах Київської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Черкаської, Миколаївської, Одеської та Полтавської областей України.

Фахівці програми ООН урахували низку критеріїв, зокрема кількість внутрішньо переміщених учнів. Більш як 223 тисяч дітей в Україні нині мають такий статус, належать до пільгових категорій і мають отримувати гарячі обіди безкоштовно. Тож підтримка від програми ООН стане потужною допомогою державі, що прагне виконати це зобов’язання стовідсотково.

Перша леді подякувала міжнародним партнерам, які розуміють, що немає нічого важливішого для України, ніж її діти.

Раніше ми повідомляли про те, що ООН просить виділити для України 435 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу для проходження зимового періоду.