Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Єврокомісія надасть кошти на відновлення українських портів

3 Грудня 2023, 14:34

Європейська комісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів, зруйнованих від російських атак. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на соцмережу Х президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн. 

«Попри війну, Україна продовжує годувати світ. У цих зусиллях ви можете розраховувати на ЄС. Ми продовжуємо вдосконалювати наші «шляхи солідарності» та надамо 50 мільйонів євро на ремонт вашої портової інфраструктури. Разом ми веземо українське зерно у світ», – зазначила вона у своєму дописі.

У листі до президента Володимира Зеленського президентка зазначила, що покращені портові потужності пришвидшать експорт харчів та інших товарів, які Україна постачає на світові ринки.

«З часом наші інвестиції дозволять портам України повернутися до довоєнних обсягів експорту. На додачу до “шляхів солідарності” на суші, морські маршрути зроблять український харчовий експорт більш конкурентоздатним і передбачуваним, що піде на користь споживачам в усьому світі, в тому числі через сприяння харчовій безпеці у найбільш вразливих регіонах», – йдеться у листі.

Також вона додала, що у жовтні 2023 року Україна експортувала зерно обсягом 4,6 млн тонн, з яких 3,6 млн тонн – морським транспортом, а 1 млн тонн – залізничним та автомобільним транспортом.

Нагадаємо, Урсула фон дер Ляєн назвала три цілі Євросоюзу на шляху до перемоги України.