Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українці можуть безкоштовно навчатися в Австрії

3 Грудня 2023, 10:22

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато країн Європи надають різноманітну підтримку та допомогу. Оскільки освіта також значно страждає під час бойових дій, уряди держав-сусідок дають можливість вступити в їхні ВНЗ і здобувати освіту. Так, нещодавно стало відомо, що Міністерство освіти Австрії продовжує стипендії для українських студентів та науковців ще на один рік. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм «Будь в курсі! Новини для переселенців».

Стипендія імені Ернста Маха призначена як для українських студентів, які регулярно навчаються в австрійському університеті, так і для вступників, науковців та дослідників з України, які хотіли б продовжити тут навчання чи проєкти.

Тривалість навчання становить від одного до дев’яти місяців з можливістю продовжити до 21 місяця.

Раніше отримання стипендії було обмежене до кінця лютого 2024 року, проте тепер його продовжили ще на рік. Таким чином, усім, хто отримає стипендію до цього часу, її тривалість буде продовжено на один рік.

Розмір стипендії становить 715 євро на місяць.

Подати заявку можуть:

  • студенти, які закінчують чи готуються до здобуття ступеня бакалавра, диплома чи магістра в Австрії. Навчання на платних курсах післядипломної освіти не фінансується;
  • аспіранти, які закінчують докторантуру в Австрії;
  • аспіранти та постдокторанти, які бажають завершити дослідницьке перебування в Австрії з метою наукової кар’єри та завершили навчання в університеті в Україні після 30 вересня 2020 року;
  • аспіранти, які до переміщення працювали викладачами в університетах України.

Зверніть увагу! Максимально допустимий вік для подачі заявки –– 50 років.

Які документи має подати кожна категорія стипендіатів –– читайте за посиланням.

Нагадаємо, Австрія виділить 40 млн євро на відновлення в Україні та Молдові.