Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Київщині відкрили другу чергу модульного містечка «Ластівка»

2 Грудня 2023, 15:34

Нещодавно в Ірпені запустили в експлуатацію другу чергу модульного містечка «Ластівка», яка розрахована на 640 мешканців – внутрішньо переміщених осіб і жителів Ірпінської громади, які втратили домівки через війну. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

Містечко налічує 20 двоповерхових модульних будиночків по вісім квартир у кожному, в одній квартирі можуть проживати до п’яти осіб. Його облаштували завдяки підтримці уряду Польщі.

«Тут зможуть розміститися вимушені переселенці з тимчасово окупованих територій або територій, на яких відбуваються бойові дії. Також помешкання чекають на жителів Ірпеня, які втратили свої домівки внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Це насамперед багатодітні родини, сім’ї загиблих, люди з інвалідністю, діти-сироти, пенсіонери, родини військових», – підкреслив очільник ОВА.

Зазначається, що помешкання повністю вмебльовані та готові для проживання. Там є вітальня-студія з необхідною побутовою технікою, спальна кімната, а також вбиральня з душем. Водопостачання, водовідведення та електропостачання облаштували за кошти бюджету Ірпінської громади, а роботи з благоустрою території виконали за рахунок коштів обласного бюджету.

Крім того, коштом благодійників також облаштували дитячу ігрову кімнату та сучасну пральню.

Загалом в області функціонують 17 модульних містечок. «Але ми розглядаємо такі варіанти для проживання винятково як тимчасові. Активно відбудовуємо регіон. Щоб ті, хто втратив свої оселі внаслідок російської агресії, швидше повернулися до своїх домівок. Робимо це як коштом бюджету, так і активно залучаємо бізнес та наших міжнародних партнерів на всіх рівнях», –– додав він.

Нагадаємо, що в Полтаві до модульного містечка для переселенців планують запустити соціальне таксі.

Фото: фейсбук Руслан Кравченко – голова Київської ОДА

МІТКИ