Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ООН здійснює оцінку вартості збитків України для визначення пріоритетів з відновлення

1 Грудня 2023, 16:30

ООН у співпраці з урядом України, Світовим банком та ЄС ініціювала проведення третю швидку оцінку збитків та потреб нашої держави, що визначатиме інвестиційні пріоритети для відновлення й реконструкції наступного року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

За словами помічника Генсека ООН у справах Європи, Центральної Азії та Америки ООН Мирослава Єнча,вартість відновлення України попередньо оцінювалася у більш як 400 мільярдів доларів.

Зазначається, що наразі активно реалізується цьогорічний план реагування на зиму, розроблений ООН та її партнерами у співпраці з українською владою.

За даними Єнча, допомогу на зиму отримали близько 360 тис. осіб. Проте потрібно ще 435 млн доларів для доставки матеріалів для ремонту будинків, придбання зимового одягу, опалювальних приладів, палива й ремонту систем централізованого водопостачання та опалення для 1,7 мільйона осіб.

Необхідні також постійні внески на реалізацію плану гуманітарного реагування для України на 2023 рік, який профінансовано поки що лише на 54%.

«Цього року агентства ООН надали гуманітарну допомогу понад 10 млн осіб. «Ми прагнемо охопити 11 мільйонів до кінця 2023 року», – додав він.

За словами Єнчі, близько 4 млн українців, які потребують допомоги на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, «не можуть бути охоплені через відсутність доступу».

«Ми також стурбовані нехтуванням міжнародного права в регіонах України, які наразі перебувають під контролем Росії», –– наголосив він, пояснивши, що окупаційна влада проводить «так звані вибори, призначає російських суддів і застосовує російське законодавство, навіть заднім числом», нав’язує російське громадянство, вдається до свавільних затримань і катувань людей.

«На тлі глобальних викликів і криз міжнародне співтовариство повинне зберегти свою увагу до України й покласти край стражданням, спричиненим цією війною», – підкреслив Єнча.

Нагадаємо, раніше ООН звернулася із закликом зібрати 435 мільйонів доларів для зимової допомоги українцям.

МІТКИ