Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як отримати е-рецепт на антибіотики?

30 Листопада 2023, 16:15

Впровадження електронного рецепта – один із кроків у боротьбі з нераціональним вживанням антибіотиків, що призводить до розвитку антибіотикорезистентності. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Із серпня минулого року в Україні відпуск антибіотиків здійснюється за е-рецептом. Втім ця норма не є новою, додався лише новий цифровий інструмент – електронний рецепт.

На перехідному періоді пацієнт може сам обрати, який тип рецепта є для нього зручнішим – електронний чи паперовий.

Як отримати е-рецепт на ліки та в якій аптеці його погасити?

  1. Щоб отримати рецепт на ліки, необхідно звернутися до лікаря.
  2. Медик запропонує обрати електронний чи паперовий рецепт. Якщо ж ви обрали електронний, то лікар сформує е-рецепт в ЕСОЗ, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.
  3. Після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення.
  4. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за таким рецептом, можна тут. На мапі достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  5. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 90 днів. А якщо вам призначено ліки на пільгових умовах чи за програмами реімбурсації, то термін таких рецептів складає 30 днів, а для наркотичних (психотропних) ліків – 10 днів.
  6. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з смс чи інформаційної довідки – номер рецепта та код погашення.
  7. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину у визначеному дозуванні та формі випуску, що призначив вам лікар, – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету.

Нагадаємо, що військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати антибактеріальні лікарські засоби оптово безпосередньо у дистрибʼюторів для потреб воєнного часу без рецепта.

Аптеки, що перебувають у зоні проведення бойових дій або в тимчасовій окупації, оточенні, на час дії воєнного стану, зможуть і надалі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Раніше ми розповідали, як отримати лікарняний вагітним українкам, які перебувають за кордоном.