Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Майстер із Краматорська виготовляє електрогітари у Дніпрі

29 Листопада 2023, 13:21

Майстер із Краматорська власноруч виготовляє електрогітари з дерева. Олексій Шотт грав у місцевому гурті і пов’язав своє хобі з роботою. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

Олексій Шотт – гітарист родом з Краматорська. Неодноразово брав участь у рок-фестивалях міста. Своє захоплення музикою перетворив на бізнес та виробляє електрогітари на замовлення.

Чоловік починав свою справу на Донеччині: закупив обладнання ще у Краматорську, але через війну перевіз його до Дніпра.

«З’явилась ідея – столярне виробництво. Це не потребує надто великих вкладань, як інші бізнеси. Легко навчитись. Дерево – це екологічний продукт, приємний в обробці. Сам навчався та на YouTube», – розповідає майстер.

Фото: Суспільне

Олексій орендує будинок разом з дружиною та її батьками. Майстерню зробив із господарчого приміщення. Каже, часто доводиться купувати матеріали для гітари за кордоном.

«З деревиною проблема, це взагалі в Україні проблема, тому що якась сосна у будь-якому магазині є, а щось таке для гітари, особливо екзотичної породи, я замовляю через інтернет. Особливо екзотику для накладок, це взагалі за кордоном», –– зазначає Олексій.

На виготовлення одного інструменту йде місяць.

Фото: Суспільне

«Закупив дерево, це величезна дошка, її «розпускаєш», потім склеюєш щит, форму, потім починаєш, фінальний крок – це фарбування, лакування. Закупив ЧПК-станок, щоб частину роботи він міг сам робити», – пояснює майстер.

Чоловік продав вже сім електрогітар. Певний час, це було лише захоплення Олексія, але наразі – основна робота. У виробництві йому допоміг досвід електрика. Крім того, на свою справу майстер отримував міжнародну допомогу. Загалом інструменти та станки коштували близько 100 тисяч гривень.

«Ми купляли частину обладнання, що було у вжитку, тому що це вигідно. На грант я подавався, отримав, і нещодавно закінчив закупівлю, звіти. Я подавався на грант від «Mercy corps», – розповідає Олексій.

Чоловік планує у майбутньому розширити приміщення та розглядає повернення додому на Донеччину.

Нагадаємо, що в Луцьку підприємниці на грант відкрили бізнес здорових десертів.