Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Хмельниччині пропонують безкоштовне житло для переселенців

29 Листопада 2023, 9:02

У селищі Солобківці Хмельницького району раніше відкрили відремонтований прихисток для жителів Луганщини. Він розрахований на 23 людини й обладнаний усім необхідним для комфортного проживання. Наразі він майже порожній. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

Житло розташоване на другому поверсі відремонтованого приміщення колишньої поліклініки й сільської ради. Тут є кімнати на 4-6 осіб з необхідними меблями. Кухня обладнана столами, стільцями, електроплитами з духовою шафою, холодильниками та кухонним посудом.

«Шелтер розрахований на 23 особи. Зараз тут живе три дідусі й планує найближчим часом заїхати сім’я з шести осіб. Тобто, наповненість буде менша ніж на 50%. Жити тут люди можуть до кінця війни та пів року після неї. За проживання та комунальні послуги сплачувати не треба», – розповів сільський голова Солобковецької громади Сергій Когут.

На першому поверсі прихистку є центр сімейної медицини. У пішій доступності знаходяться продовольчі магазини, Нова Пошта та інші комунально-побутові послуги.

Його відкриття стало можливим завдяки співпраці Гірської міської військової адміністрації із Солобковецькою громадою Хмельниччини та Благодійним фондом «Янголи спасіння» у партнерстві з естонською організацією MONDO.

«Саме за фінансової підтримки благодійників у шелтері зробили ремонт та закупили меблі й необхідне побутове устаткування і, як наслідок, на приготування шелтера до експлуатації із місцевого бюджету не витрачено жодної копійки», –– розповів начальник Гірської міської військової адміністрації Олексій Бабченко.

Нагадаємо, у музеї на Хмельниччині створили інтерактивну експозицію місцевих фольклорних пісень.