Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою

28 Листопада 2023, 16:22

Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови. Зокрема, про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Підготовка цього рішення триває на виконання Закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап. Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

МІТКИ