Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні

28 Листопада 2023, 10:35

Німеччина спільно з ЄС профінансували будівництво шести сучасних українських лікарень. Медичні заклади розміщені у Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Сумській, Запорізькій і Чернігівській областях. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ШоТам».

Лікарня, що розташована у Львові, розпочала роботу у вересні, ще п’ять –– відкриються до кінця 2023 року. Реалізація активностей здійснюється GIZ Ukraine в рамках проєкту  «EU4ResilientRegions –– Спеціальної програми підтримки України», яка співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.

У листопаді-грудні 2023 року розпочнуть свою роботу медичні лікарні в п’яти населених пунктах. Вони збудовані із модульних конструкцій, які відповідають європейським стандартам енергоощадження. Вони працюватимуть у:

  • м. Перещепине, Дніпропетровської області,
  • смт. Широке, Запорізької області,
  • сел. Березанка, Миколаївської області,
  • м. Тростянець, Сумської області,
  • м. Чернігові.

Лікарні здатні обслуговувати до 200 пацієнтів на день.

Зазначається, що медзаклади забезпечуватимуть послугами жителів громад і найближчих населених пунктів, а також ВПО. Як партнери були обрані області, які постраждали під час окупації або в яких пошкоджено заклади охорони здоров’я, а також громади, що прийняли велику кількість тимчасово переміщених осіб.

Всі лікарні комплектуються сучасним медичним та лабораторним обладнанням.

Постачається медичне обладнання для кабінетів 18 медичних спеціалістів: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо.

Крім того, усі заклади будуть оснащені сучасними меблями, в т. ч. медичними, ІТ обладнанням (ноутбуками, комп’ютерами, телевізорами, принтерами), побутовою технікою, санітарним обладнанням тощо.

Нагадаємо, нещодавно на Миколаївщині відновили дитячу лікарню, пошкоджену ворогом.