Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Світломаскувальний режим: чому це важливо?

26 Травня 2022, 21:00

Режим комендантської години передбачає світломаскування. Це потрібно, щоб зашкодити орієнтуванню авіації та безпілотників противника, а також – диверсійно-розвідувальних сил, які будуть намагатися навести засоби ураження на обʼєкт диверсії.

Військові від першого дня повномасштабної війни закликали українців вимкнути світло і постійно пояснювали, наскільки це важливо.

Світломаскувальний режим в Україні важливий на тих територіях, де залишається загроза з повітря. Рішення встановити його чи скасувати приймають військово-цивільні адміністрації, зважаючи на ситуацію в регіоні та поради військових.

Контроль над дотриманням режиму світломаскування покладається на Нацполіцію та Нацгвардію, на тих, хто здійснює патрулювання на вулицях міста.

Як повідомлялося раніше, 9 травня 2022 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №7356, яким пропонується запровадити адмінвідповідальність за порушення комендантської години, спеціального режиму світломаскування, обмежень щодо торгівлі алкогольними напоями та лікарськими засобами під час дії воєнного стану.