Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні розробили довідник із запобігання корупції в органах місцевого самоврядування

27 Листопада 2023, 9:14

Експерти розробили довідник із запобігання корупції в органах місцевого самоврядування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Його мета — надати практичні рекомендації щодо розроблення й організації заходів із запобігання корупційним та повʼязаним з нею правопорушеннями в органах місцевого самоврядування (далі ОМС). А також допомогти посадовим особам місцевого самоврядування дотримуватися антикорупційного законодавства.

Нині цей довідник готується до друку. Згодом його поширять серед ОМС.

Експерти вважають, що нині ефективна реалізація антикорупційної політики в органах місцевого самоврядування значно актуалізується у зв’язку з необхідністю розвʼязання проблем, пов’язаних з війною та післявоєнним відновленням регіонів України.

У ході досліджень експерти Центру політико-правових реформ виявили низку проблем, пов’язаних з організацією роботи із запобігання корупції в ОМС та взаємодії з громадянами, а також напрацювали способи їх вирішення.

Як наголосила експертка ЦППР Ольга Піскунова, зокрема, було проведене опитування «Запобігання корупції в органах місцевого самоврядування» та дослідження антикорупційних програм обласних рад, результати якого є не дуже втішними та які продемонстрували, що питання боротьби з хабарництвом не є серед найактуальніших для місцевої влади. Є чимало випадків, коли в органах місцевого самоврядування антикорупційні програми вже не є актуальними та потребують оновлення.

«Для нас важливо донеси до органів місцевого самоврядування, місцевих рад те, що антикорупційна програмаце документ не просто для галочки, існування якого вимагається відповідно до законодавства. Це програма дій, виконання якої дозволить залучити додаткові кошти на розвиток громад», — додала вона.

Нагадаємо, що на Тернопільщині викрили райдепутата й адвоката, які вимагали 300 тисяч доларів.