Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У яких країнах планують скоротити допомогу українським шукачам притулку?

26 Листопада 2023, 14:48

У Європі, за даними ООН, зафіксовано 5,9 мільйонів українських шукачів притулку. Тимчасовий захист продовжено до березня 2025 року, але водночас деякі країни планують поступово скорочувати соціальні виплати, посилювати умови надання житла та мотивувати влаштовуватися на роботу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Слово і діло».

Найбільше наших співвітчизників перебуває у Німеччині та Польщі. Остання планує наступного року поступово скасовувати соціальну підтримку для українців: сімейні пільги, безкоштовний доступ до шкіл та медичного обслуговування та інші.

Крім того, у Польщі вже змінили деякі правила надання допомоги. Наразі українці можуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення лише протягом перших 120 днів з моменту приїзду до країни, далі потрібно покривати 75% вартості житла (але це не стосується вразливих категорій населення).

Також біженці з України мають лише 30, а не 90 днів на отримання польського ідентифікаційного коду (PESEL).

Фото: slovoidilo.ua

Німеччина з наступного року скорочує виплати всім шукачам притулку. Крім того, країна стимулюватиме людей шукати роботу: одержувачі допомоги Bürgergeld (фінансової допомоги по безробіттю) будуть зобов’язані щонайменше раз на шість тижнів повідомляти про свої зусилля з працевлаштування. Їм також її пропонуватиме спеціальна агенція, а у разі відмови можуть скоротити виплати.

Чехія планує наступного року скоротити термін безкоштовного розміщення переміщених осіб із 150 днів до 120 або до 90 днів. Українським дітям також можуть скасувати окрему дату зарахування до дитсадка чи школи, і для них не створюватимуть спеціальних класів.

А Ірландія хоче обмежити безкоштовне розміщення шукачів притулку з України у державному житлі трьома місяцями. Також місцевий уряд планує розглянути скорочення соціальних виплат українцям.

Нагадаємо, що ПриватБанк запустив доставку платіжних карток у шести країнах Європи.

МІТКИ