Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Луганська фармацевтична компанія відновила роботу в Києві

26 Листопада 2023, 11:38

Фармацевтична компанія «Мікрохім» з Луганської області, яка втратила виробничі потужності через війну, запустила виробництво у Києві. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерствоекономіки.

ТОВ НВФ «МІКРОХІМ» займається виробництвом субстанцій та готових лікарських засобів. Компанія працює більше 30 років. Понад 90% продукції продається на внутрішньому ринку України.

До війни в портфелі компанії було 92 SKU, і міжнародні ринки також добре знали її продукцію, в основному це Казахстан, Азербайджан, Узбекистан, Куба, Кувейт та інші.

Через повномасштабне вторгнення компанія втратила виробництво в Луганській області. А це понад 14 тисяч квадратних метрів фармацевтичної виробничої площі.

Однак попри труднощі, в компанії не здались. Замість відновлення втраченого виробництва, на яке потрібно понад 25 млн євро, переорієнтували бізнес та сконцентрувалися на контрактних угодах, зараз працюють із шістьма різними виробниками.

Фото: фейсбук Мінекономіки

Зазначається, що вдалося вберегли найцінніше: наукові розробки, дослідницькі напрацювання та контроль якості продукту. Частину працівників – 70 людей – перевезли на нову виробничу базу в Київ. Вже в столиці додатково набирають нові кадри.

«Ринок змінився, і ми також змінили стратегію свого розвитку, щоб залишатися активними гравцями на ринку та виробляти свої ліки. Наша компанія зберегла усі ліцензії», – розказує один із співвласників підприємства Ілля Адамчук.

Крім того, підприємство вирішило подати заявку на грант для переробних підприємств від Міністерства економіки. Отримавши його, компанія використала кошти на придбання обладнання, необхідного для відновлення свого статусу виробника.

Ця історія про вміння адаптуватись та державну підтримку українського виробника. Це приклад того, що навіть у найскладніших ситуаціях можна знайти нові можливості та шляхи розвитку.

«Ми звикли працювати в цій галузі. Ми з тих, хто не боїться починати з нуля. Це особиста програма», – резюмує Ілля Адамчук.

Раніше ми розповідали, як родина із Бахмута відновила виробництво соляних ламп у Дніпрі.