Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Австрія продовжила для українців стипендії та звільнення від плати за навчання

25 Листопада 2023, 12:23

Міністерство освіти Австрії продовжує стипендії для українських студентів та науковців ще на один рік, як і загальне звільнення від плати за навчання. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Міністерство освіти продовжує стипендії імені Ернста Маха для наших співвітчизників, термін дії яких закінчується наприкінці лютого 2024 року, ще на один рік. Це означає, що близько 1 300 осіб продовжать отримувати 715 євро на місяць для продовження навчання або наукових досліджень.

Крім того, загальне звільнення від плати за навчання для українців також буде продовжено на літній семестр 2024 року.

Зазначається, що спеціальна стипендія «Ернст Мах Україна» діє з літнього семестру 2022 року, підтримуючи українських студентів бакалаврату, магістратури, аспірантів та докторантів, а також аспірантів та визнаних науковців, які бажають продовжити або розпочати навчання чи дослідницьку роботу в австрійському університеті чи вищому навчальному закладі.

За словами міністра освіти Австрії Мартіна Полашека, на це буде витрачено близько 10 млн євро.

«Таким чином, ми продовжуємо надавати всебічну підтримку студентам і дослідникам, які були змушені покинути свою рідну країну, Україну, через війну, або які вже навчалися або проводили дослідження в Австрії до початку війни в лютому 2022 року», – заявив він.

Продовження пов’язане з пропозицією Європейської комісії продовжити статус переміщених осіб для українців до початку березня 2025 року.

«Крім того, всім українським студентам не доведеться платити за навчання в державних університетах і педагогічних коледжах (PH) ще один семестр. Відповідне звільнення в Постанові про плату за навчання буде знову продовжено, а університетам та педагогічним університетам міністерство відшкодує недоотримані кошти», – йдеться у повідомленні.

Наразі близько 2 500 українців наразі навчаються у 22 державних університетах та 14 педагогічних коледжах Австрії. 

Нагадаємо, Австрія виділить 40 млн євро на відновлення в Україні та Молдові.

МІТКИ