Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Данія підтримуватиме відбудову громад в Україні спільно з ООН

25 Листопада 2023, 9:11

Данія стала першим донором Фонду відновлення громад України (Ukraine Community Recovery Fund, UCRF), що започаткований ООН разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на пресслужбу Мінвідновлення.

Фонд покликаний підтримувати інвестиції у відбудову житла, енергетичної та соціальної інфраструктури, гуманітарне розмінування, а також в економічний розвиток на місцевому рівні. Концепція фонду була презентована влітку 2023 року на Конференції з відновлення України в Лондоні.

UCRF доповнить та підсилить роботу вже існуючого з 2019 року Українського гуманітарного фонду ООН (Ukraine Humanitarian Fund, UHF). З лютого 2022 року UHF отримав понад 350 млн доларів внесків від 31 донора та надає мільйонам людей гуманітарну допомогу.

«Відновлення кожної окремої громади дорівнює відновленню всієї України. Швидкість відновлення прямо залежить від спроможності громад. Вони розуміють свої потреби найкраще. Децентралізація зміцнила громади та дала їм можливість керувати своєю діяльністю»,зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України –– міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, символічно, що першим донором нового фонду стала Данія.

«Зараз країна демонструє взірцевий приклад партнерства з Миколаєвом та Миколаївською областю у зміцненні стійкості. Я впевнений, що ця співпраця з ООН стане успішним практичним інструментом для подальшого розвитку Фонду», – наголосив він.

З 2022 року Данія працює над відновленням Миколаєва та Миколаївської області, надаючи різноманітну підтримку, від генераторів і систем питної води на ранньому етапі до допомоги з комплексним відновленням соціальної інфраструктури та цілих житлових кварталів зараз.

Від початку війни підтримка від Данії Україні сягнула приблизно 565 млн євро військової допомоги та 192 млн євро цивільної, у тому числі гуманітарних внесків. Основні сфери підтримки: військова, гуманітарна, гостра кризова підтримка, підзвітність, розмінування, захист жінок та дітей, боротьба з корупцією.

Нагадаємо, що Данія затвердила новий пакет допомоги для Миколаєва на 40 млн євро.

МІТКИ