Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Вибухотехнікам Харківщини передали спецмашину для розмінування українського виробництва

25 Листопада 2023, 8:12

Нещодавно на Харківщині вибухотехнікам передали спецмашину для розмінування українського виробництва. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.  

Зазначається, що машина для виявлення вибухонебезпечних предметів розроблена харківськими виробниками. Техніка закуплена за кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні.

Цього року коштом ООН заплановано закупити ще дві такі машини. Усі вони працюватимуть на території області в межах проєкту з очищення та відновлення земель сільськогосподарського призначення.

Наразі Харківщина має 9 машин для розмінування, 2 з них –– українського виробника. Вартість спецтехніки становить 5,6 млн грн, що значно дешевше закордонних аналогів.

Забрудненість сільськогосподарських земель вибухонебезпечними предметами є однією з найбільш актуальних проблем після деокупації більшої частини області. Вже обстежили понад 8 тисяч га території та знищили майже 136 тисяч мін.

Унікальність цього авто полягає в універсальності та ефективності. Ремонт техніки є швидким і доступним, бо вона створена на потужностях, розташованих в області. При ушкодженнях середньої тяжкості відновлення триває від 3 годин до 1 доби.

Раніше ми розповідали про те, що на Київщині розраховують, що Хорватія допоможе з розмінуванням.