Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україну прибуде місія ЄС для обговорення гарантій безпеки

21 Листопада 2023, 14:45

На початку грудня в Україну прибуде делегація Європейського Союзу, яка представить пропозиції щодо гарантій безпеки для України, розроблені за дорученням Євроради. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Ми обговорили нашу військову підтримку та безпекові зобов’язання. Я отримав доручення від європейських лідерів під час минулого засідання Європейської Ради розробити безпекові зобов’язання ЄС для України. Ми працюємо над цим разом з країнами-членами і на початку місяця пошлемо місію в Україну для обговорення наших пропозицій з українцями», – зазначив високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ.

Він зауважив, що обговорення згаданих пропозицій між країнами-членами ЄС на цей час триває. За словами Борреля, ці пропозиції міститимуть цілеспрямований пакет військової допомоги для України в рамках Європейського фонду миру і будуть представлені на розгляд Європейської Ради наприкінці року, у грудні.

«Міністр Кулеба виклав нам поточні пріоритети та потреби напередодні зими. Ми знаємо, що Путін знову намагається перетворити на зброю голод та зиму, холод та продукти. Він дедалі більше цілить в об’єкти енергетичної та експортної інфраструктури, що завдає шкоди не лише для України, але для всього світу. Ми маємо продовжувати підтримувати Україну», – наголосив Боррель.

Зазначається, що для ЄС залишається пріоритетним завданням досягнення стійкого та справедливого миру, на основі української «формули миру», яка вже була обговорена на міжнародному рівні. На цей час ЄС продовжує тренувати українських військовослужбовців у кількості в 40 тисяч, – на 10 тисяч більше, ніж планувалося від започаткування Військової допоміжної місії ЄС для України (EUMAM).

«Ми залишаємося відданими відбудові та реформам в Україні, підтримуємо її у зусиллях з приєднання до Європейського Союзу. Європейська комісія минулого тижня надала позитивну рекомендацію для Європейського Ради, з метою відкриття переговорів з Україною, що є найшвидшим шляхом для просування країни до членства з моменту запиту, потім – визнання України як країни-кандидата, і, нарешті, до відкриття переговорів», – додав високий представник ЄС.

Нагадаємо, нещодавно в Євросоюзі створили спільну базу даних усіх українських біженців.

МІТКИ