Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відбудова Київщини: роботи за програмою United24 проходять на 17 обʼєктах

21 Листопада 2023, 9:23

У Київській області роботи з відбудови за програмою United24 активно проводяться на 17 із 18 обʼєктів.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

Зазначається, що нещодавно пройшла розширена нарада щодо забезпечення прозорості, підзвітності, управління та якості процесу відбудови житла. Участь у ній взяли, зокрема, підрядники, які відбудовують обʼєкти за програмою United24.

«Саме перед нарадою отримав скаргу від мешканців одного з будинків, який ремонтують у селі Мила. Через неякісно виконані роботи з перекриття даху та встановлення вікон затопило низку квартир. Підрядник гарантує, що все відремонтує власним коштом», зазначив Кравченко.

Голова ОВА пообіцяв, що цього тижня особисто поїде на згаданий обʼєкт, щоб поспілкуватися з мешканцями та подивитися, як проводяться роботи.

«Це будинок, який одним із перших почали відбудовувати. Я неодноразово був там, бо вже були скарги мешканців на процес робіт. Попередив підрядника, що ніхто гратися і заплющувати очі на їхню бездіяльність не буде. Якщо якість робіт незадовільна буде кримінальна відповідальність», — наголосив він.

Учасники наради заслухали підрядників за кожним обʼєктом. Основними порушеннями виявилися відставання від графіка й незадовільна якість робіт, а також недостатня кількість працівників на обʼєктах.

«Усіх підрядників попередив, що за порушення умов договору доведеться юридично відповідати. Від штрафних санкцій до розірвання договору. Всі брали на себе конкретні зобов’язання. Мають їх виконувати», заявив голова обладміністрації.

За його словами, часу у всіх було достатньо, а брати участь у тому чи іншому тендері та підписувати договір ніхто підрядників не змушував.

Щодо кожного обʼєкта свої зауваження висловили також представники Програми розвитку ООН, які надають технічну підтримку. Чимало запитань було й у правоохоронців.

«Ми вже комісійно перевіряємо процеси відбудови обʼєктів, які відновлюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Паралельно розпочнемо виїжджати і на обʼєкти United24. У нас єдина позиціяякісна відбудова, ефективне використання коштів та виключення будь-якої корупційної складової», —підкреслив Кравченко.

Нагадаємо, що переселенці можуть безкоштовно отримати житло на Київщині.

Фото: Факти ICTV

МІТКИ