Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень

20 Листопада 2023, 15:05

В Україні створять центри передових досліджень за підтримки уряду Німеччини, на проєкти виділили близько 10 млн євро. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук міністра освіти й науки України Оксена Лісового.

Зазначається, що центри працюватимуть завдяки фінансуванню німецької сторони та під керівництвом провідних німецьких і українських дослідників.

Вони допоможуть українським ученим вивести дослідження й знання на новий рівень, співпрацювати з німецькими науковцями, обмінятися досвідом та здобути нові навички.

Працюватимуть щонайменше чотири німецько-українські наукові установи:

  • Центр передового дослідження природних сполукCENtR працюватиме у Львові для розроблення стратегій відкриття й медичного застосування нових біоактивних протиінфекційних засобів. Головний партнер у Німеччині – Інститут фармацевтичних досліджень імені Гельмгольца (Саарланд).
  • Центр передового дослідження квантових матеріалівGU-QuMat побудують у Києві для пошуку нових квантових матеріалів для створення технологій майбутнього. Головний партнер –– Інститут дослідження твердого тіла й матеріалів імені Лейбніца (Дрезден).
  • Центр передового дослідження плазмових технологій PLASMA-SPIN-ENERGY розташують у Харкові. Спільно з Інститутом мікроструктурної фізики імені Макса Планка (Мюнхен) центр працюватиме над використанням плазмових технологій у виробництві спінтронних компонентів, які, зокрема, є основою для комп’ютерів наступного покоління.
  • Центр передового дослідження німецько-української та європейської історії ХХ століття ЕUU20 у Львові вивчатиме правління двох основних злочинних режимів європейської історії минулого століття – нацистської Німеччини та Радянського Союзу за часів Сталіна. Головним партнером у дослідженнях буде Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.

Нагадаємо, Німеччина внесе 54 млн євро у Фонд підтримки енергетики України.

МІТКИ