Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відкрито Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України

20 Листопада 2023, 12:42

Уряд спільно з Київською школою економіки та за підтримки Групи Світового банку відкрили новостворений Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України (CARMC – Center for Advancement in Restoration and Modernization Capacity). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

«Головна інвестиція – це не кошти. Головна інвестиція – це люди та їхні навички. Впевнений, що Центр створить потужну, активну спільноту експертів для обміну досвідом, впровадження найкращих практик в атмосфері довіри та конструктивного діалогу»,зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зазначається, що подолати економічні наслідки війни та здійснити ефективну відбудову можливо виключно спільними зусиллями держави, місцевого самоврядування, закордонних партнерів, донорів та бізнесу.

CARMC має за мету підвищити спроможності у відбудові. Зокрема, шляхом створення програм, які навчатимуть планувати, реалізовувати та управляти проєктами відбудови, із залученням коштів міжнародних фінансових організацій.

Викладачами Центру будуть представники ЦОВВ, міжнародних організацій та академічного середовища. У планах –– за 3 роки створити ком’юніті у 6 тисяч фахівців із відбудови.

Крім того, осередок вивчатиме загальнонаціональні процеси відновлення: закони та нормативні акти, ролі стейкхолдерів, цифрові платформи. На основі цього аналізу Центр планує створити базу знать на всіх етапах процесу.

Також центр досліджуватиме потребу у навчанні, дефіциті знань та навичок різноманітних груп і різнорівневих спеціалістів, що заважають ефективно реалізовувати проєкти відбудови, і пропонуватиме навчальні продукти для покриття цих дефіцитів.

Нагадаємо, благодійний фонд «Душа України» будує в Албанії реабілітаційний центр для українських дітей.

МІТКИ