Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Гурт ТНМК випустив анімаційний кліп про повернення українських біженців на батьківщину

20 Листопада 2023, 9:57

Український хіп-хоп гурт Танок на майдані Конґо презентував пісню «Вдома» та анімаційний кліп про українців, які прагнуть повернутися додому. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ШоТам». 

Зазначається, що ідея треку зʼявилась весною 2022 року, коли учасники гурту були розкидані по різних країнах і містах.

«Тоді я накидав перші строфи про те, якби було б чудово просто знову зібратися разом – тоді хтось був в ТРО, хтось у війську, хтось за кордоном.  Далі, десь пізньої осені, нам запропонували написати проєкт для  ґранту від УКФ, разом із Сашком Даниленком, з яким ми вже робили багато анімаційних відео, зокрема «Гупало Василь», «Історія України за 5 хвилин», – розповів Олександр Фоззі Сидоренко.

Задумка була створити короткометражний музичний анімаційний фільм, у якому на прикладі однієї української родини показати нашу спільну мрію –– повернутися та повернути своє.

Проєкт ґрантово підтримали в Українському культурному фонді з метою висвітлення стимулу реінтеграції українців вдома.

Гурт «Танок на Майдані Конґо» або ТНМК — український гурт, що виконує музику в стилях репкор, хіп-хоп, рок та фанк. Перший прообраз гурту створили 14 червня 1989 двоє друзів та нинішні учасники ТНМК: Фоззі та Котя. Як ТНМК гурт почав працювати з 1998 року, саме тоді, коли був виданий перший альбом гурту — «Зроби мені хіп-хоп».

Нагадаємо, у Норвегії відкрили виставку, присвячену нематеріальній культурній спадщині України.

Фото: z-polus.info

МІТКИ