Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як знайти першу роботу?

19 Листопада 2023, 13:02

Пошук першої роботи –– унікальний досвід у житті кожної людини. Це важливий момент, коли все відбувається вперше, а тому переживань і запитань виникає чимало. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Дія.Безбар’єрність.

Зібрали головні поради, які допоможуть кожному успішно знайти своє перше місце роботи.

 1. Обрати вакансію, яка потребує мінімум досвіду

Складіть список компаній, у яких хочеться працювати. Для цього потрібно обрати бажані спеціальності та переглянути список відповідних вакансій на ринку праці. Деякі компанії одразу вказують, що можуть взяти на роботу людину без досвіду. Знайти такі вакансії можна на ресурсах з пошуку роботи, використавши спеціальний фільтр «без досвіду роботи».

 1. Створити резюме

Воно необхідне, аби роботодавець якомога більше дізнався про людину. Тому головне завдання при створенні резюме –– вказати всі важливі навички, досягнення та вміння, якими володієте. Потрібно розповісти навіть про мінімальний досвід роботи, якщо такий був.

Також варто вказати про інші важливі речі, як-от:

 • громадську роботу;
 • участь у волонтерських проєктах;
 • стажування;
 • нагороди;
 • сертифікати;
 • підробітки (навіть якщо це була некваліфікована робота);
 • також сюди можна додати студентські проєкти, де ви брали участь і якими пишаєтеся.

Резюме має бути максимально чесним, тому не варто приписувати собі навички, яких у вас немає або які ви тільки плануєте опанувати в найближчому майбутньому.

 1. Супровідний лист

Він такий же важливий, як і резюме, хоча багато людей під час пошуку роботи не надсилають супровідного листа. Саме цей лист може стати вирішальним, коли на одну посаду претендують два однаково цікавих кандидата. Він дає зрозуміти, що ви справді прагнете отримати саме цю роботу, а не просто відправляєте резюме всім підряд.

Його варто надсилати роботодавцю разом із резюме. Це має бути короткий, але ґрунтовний опис того, чому робота ідеально підходить саме вам. У листі потрібно вказати, як ваші вміння, знання, особисті якості та життєвий досвід можуть допомогти компанії.

 1. Співбесіда

Перша особиста зустріч формує важливе перше враження про людину. Існує чимало порад, що потрібно робити, аби перша співбесіда пройшла максимально вдало. Та головне — показати своє бажання вчитися та розвиватися. Роботодавці швидше візьмуть на роботу людину без досвіду, якщо та готова вчитися і вдосконалювати себе разом із компанією.

Крім того, аби менше нервувати й почуватися впевненіше, до співбесіди варто підготуватися завчасно. Роботодавець точно запитає кандидата про переваги та недоліки, досягнення, навички та плани на найближчі кілька років.

 1. Тестове завдання

Якщо раптом під час співбесіди стало помітно, що роботодавець вагається у своєму рішенні, то можна попросити виконати тестове завдання. Звичайно, така можливість є не в усіх спеціальностей, але там, де вона існує, тестове завдання допоможе роботодавцю швидше зробити вибір на користь кандидата, а людина, виконуючи тест, зможе краще зрозуміти, наскільки вона готова до цієї вакансії.

Раніше ми публікували корисні поради для молоді при працевлаштуванні.