Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд змінив правила перетину кордону автомобільними перевізниками та водіями-волонтерами

26 Травня 2022, 15:45

Кабінет Міністрів України змінив правила перетину державного кордону для водіїв-волонтерів та водіїв, які мають ліцензії на міжнародні перевезення. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на пресслужбу Міністерства інфраструктури України.

Як зазначили у міністерстві, в разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити перевізникам у перетині кордону.

Водії-волонтери (неліцензовані перевізники) зможуть перетинати кордон у разі перевезення:

  • гуманітарної допомоги;
  • медичних вантажів;
  • вантажів для потреб ЗСУ або інших законних військових формувань, населення України.

Для перетину кордону такі перевізники повинні надати обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їхнього перевезення у листах від:

  • військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних закладів;
  • відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

Звернення на перетин кордону подається до Міністерства інфраструктури на електронну адресу zmiu98916@gmail.com, або до обласних, Київської міської, військових адміністрацій.

Такі особи-перевізники можуть перебувати за кордоном не більше 30 днів.

Ліцензовані перевізники

Перевізники, які мають ліцензії на міжнародні перевезення можуть подати заявку на перетин кордону для осіб віком 18-60 років в кабінеті системи «ШЛЯХ» за умови, що повна маса транспортного засобу (ТЗ), який є засобом господарської діяльності ліцензіата, не менше 3500 кг.

На одному такому ТЗ державний кордон можуть одночасно перетинати:

  • один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата;
  • два водія на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

Особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 днів. У разі неповернення водія після кінцевого терміну «Укртрансбезпека» може припинити доступ ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем на 3 місяці.

Нагадаємо, прикордонники розповіли про можливість виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років, які є заброньованими особами, чи постійно проживають за кордоном та непридатних до військової служби.