Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Франція планує направити в Україну технічного радника високого рівня для допомоги у сфері гумрозмінування

19 Листопада 2023, 11:08

Франція має конкретні пропозиції для України, спрямовані на посилення співпраці у сфері гуманітарного розмінування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Зокрема, планується направити в Посольство Французької Республіки в Україні технічного радника високого рівня, який опікуватиметься питаннями гуманітарного розмінування території нашої держави.

«Ми бачимо великий інтерес французьких компаній до роботи в Україні у сфері розмінування, відновлення, зацікавленість в налагодженні контактів та створенні спільних підприємств з українським бізнесом У свою чергу Уряд України готовий співпрацювати з Урядом Франції для того, щоб співробітництво французьких та українських виробників посилювалося та розвивалося»,зазначила міністр економіки України Юлія Свириденко.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дерманен розповів, що кілька французьких компаній зі сфери гуманітарного розмінування вже працюють в Україні. Відтак інші компанії також розглядають таку можливість. Уряд Франції комунікуватиме з ними, аби вони активніше приєднувалися до процесу.

Крім того, Франція готова й надалі тренувати українських піротехніків. Зокрема, саперів, які спеціалізуватимуться на підводному розмінуванні. Також у країні добре розвинуто навчання собак-розміновувачів, отож французькі фахівці готові надати Україні допомогу й за цим напрямом.

Нагадаємо, що сапери Держспецслужби транспорту за тиждень розмінували понад 1,5 тисячі гектарів.