Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Кабмін подав у парламент два законопроєкти щодо запобігання корупції

19 Листопада 2023, 10:12

Уряд підтримав два законопроєкти, які мають зробити законодавство щодо запобігання корупції відповідним до висновків Європейської комісії. Їх подали на розгляд до Верховної Ради. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство юстиції.

 «Ухвалення цих двох законопроєктів означатиме виконання одразу двох із чотирьох ключових рекомендацій, які надала нам Єврокомісія у своєму звіті щодо розширення. Будемо прохати народних депутатів та профільний комітет розглянути ці ініціативи у пріоритетному порядку», — сказав міністр юстиції України Денис Малюська.

Так, один із законопроєктів скасовує обмеження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки щодо майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби.

У другому законопроєкті передбачили поступове збільшення кількості працівників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) на 300 людей. Тобто протягом трьох років кількість працівників бюро зросте із 700 до 1000 людей. Зокрема, стане більше начальницького складу — із 500 до 750 людей. Це дозволить посилити інституційну та операційну незалежність НАБУ.

Зазначається, що кількість працівників бюро збільшуватиметься шляхом поетапного проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад. Щороку з 2024-го до 2026-го набиратимуть по 100 нових працівників.

Нагадаємо, що САП повідомила про підозру в заволодінні 100 млн грн пʼятьом чиновникам «Енергоатому».