Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як отримати лікарняний вагітним українкам, які перебувають за кордоном?

19 Листопада 2023, 9:32

У Міністерстві охорони здоровʼя України розʼяснили, як вагітними українкам за кордономи оформити медичні висновки, на основі яких формується лікарняний для декретної відпустки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на МОЗ.

Зазначається, що лікарі можуть формувати медичні висновки для вагітних пацієнток, які перебувають за кордоном, без проведення особистого огляду. Робиться це на підставі іноземних медичних документів, що засвідчують факт вагітності або пологів у жінки.

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у разі вагітності та пологів може сформувати як сімейний лікар, з яким пацієнтка уклала декларацію, так і будь-який інший спеціаліст.

Український лікар формує висновок на підставі іноземних документів, що засвідчують вагітність жінки. Для цього вона має надіслати фахівцю перекладені державною мовою та нотаріально засвідчені іноземні медичні документи, в яких зазначено строк вагітності. На їх підставі формується медичний висновок про тимчасову непрацездатність після настання 30 тижня вагітності пацієнтки.

Якщо в жінки за кордоном були ускладнені пологи або народилося декілька маленьких українців, лікар має сформувати породіллі медичний висновок не на 126, а на 140 календарних днів.

Нагадаємо покроковий алгоритм дій для вагітних українок, які перебувають за кордоном та продовжують сплачувати податки до українського бюджету самостійно або через офіційного роботодавця:

  • Зверніться по медичну допомогу в країні перебування. Після 30 тижня вагітності отримайте іноземний медичний документ, в якому зазначено факт та термін вагітності.
  • Перекладіть документ українською та нотаріально завірте його.
  • Зверніться до свого сімейного лікаря або ж іншого фахівця та повідомте про потребу у формуванні медичного висновку про тимчасову непрацездатність.
  • Передайте лікареві іноземні медичні документи з їхнім перекладом в узгоджений з лікарем спосіб.
  • Переконайтеся, чи вдалося лікареві успішно сформувати медичний висновок.
  • В особистому кабінеті Пенсійного фонду України перевірте успішність сформованого електронного лікарняного.
  • Повідомте роботодавця про е-лікарняний та чекайте на отримання соціальних виплат.

Раніше ми розповідали, як пройти перекомісію людям з інвалідністю під час воєнного стану.