Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Естонії різко зменшився потік українських шукачів притулку

18 Листопада 2023, 14:55

Наразі в Естонії суттєво зменшилася кількість українських шукачів притулку. Пункти тимчасового розміщення закриваються через відсутність людей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на err.ee.

Зазначається, що минулої весни щодня через естонсько-російський кордон у Нарві прибували до 300 людей із України. Але минулого тижня приїхало менше 50 осіб.

«Кількість біженців різко впала, і, згідно з сьогоднішньою інформацією, прибуло нуль людей, а попередні дні були в основному такими ж, максимум двоє людей»,  – повідомила директор Нарвського департаменту соціального страхування Крісті Мюрк.

В інформаційному пункті для біженців також немає відвідувачів. Минулого тижня до нього звернулося лише двоє людей, але вони планували поїхати до Норвегії.

Коли українці прибувають, Департамент соціального страхування (SKA) пропонує їм тимчасове житло. Із лютого 2022 року організація надало місця для 25 тисяч осіб, але зараз послугою користуються лише кілька людей.

«Проживання для українців буде поступово припинено, і мета полягає в тому, щоб до кінця року ми повернулися до звичного розпорядку дня. Це означає, що ми продовжимо надавати послуги з розміщення для осіб, які просять міжнародний захист, але це буде в центрах розміщення у Вао та Вегева», –– зазначила керівник міграційної команди SKA з управління кризою Ліїс Палоотс.

У виданні зазначають, що раніше потік наших співвітчизників збільшувався, коли рф посилювала обстріли міст та цивільної інфраструктури. Влада готова діяти, якщо така ситуація станеться цієї зими.

«Якщо кількість біженців знову зросте, у нас є рішення, щоб ми могли забезпечити їм необхідне житло», – зауважила чиновниця.

Наразі в Естонії перебувають 36 тисяч українців зі статусом тимчасового захисту.

Нагадаємо, що Естонія передасть Україні машину для розмінування.