Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Парижі вуличний художник створив фреску з українською дівчиною

18 Листопада 2023, 13:30

Художник із Франції Крістіан Гемі, відомий як C215, нещодавно створив у Парижі фреску з українською дівчиною. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Першої леді Олени Зеленської. 

«Українська дівчина тепер один із символів Парижа. Роботи французького стрітарт-художника Крістіана Гемі, відомого під псевдонімом C215, кавалера мистецтв Франції, уже стали частиною Гостомеля, Бучі, Києва, Львова. Гемі одним із перших з-поміж закордонних митців відвідав Україну ще у травні 2022 року й побачив російські злочини на власні очі. Українські враження художник закарбовує відтоді й на стінах французької столиці», – зазначила Зеленська.

Перша леді разом із генеральною директоркою ЮНЕСКО Одрі Азулє оглянула фреску, яку створив протягом дня художник Гемі.

«Вдячна пані Одрі за зусилля, яких вона та її організація докладають, щоб уберегти від російського варварства українську спадщину. За внесення об’єктів всесвітньої спадщини в Одесі, Києві та Львові до Списку ЮНЕСКО під загрозою та надання посиленого захисту ще 20 об’єктам. За допомогу у сфері освіти: тут ЮНЕСКО опікується впровадженням психологічної підтримки, і це важливий внесок у нашу Національну програму ментального здоров’я, саму українську стійкість, що вже стала легендою», – наголосила дружина президента.

Вона висловила сподівання, що попереду співпраця у поверненні викрадених Росією дітей.

«Як влучно зазначив художник Крістіан Гемі, «Україна хоче перемоги та досягти справедливості». Вдячні всім людям й організаціям, які це розуміють і допомагають втілювати» – підкреслила Зеленська.

Нагадаємо, нещодавно у Вільнюсі робот намалював мурал на підтримку України.

Фото: фейсбук Олена Зеленська