Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Тернопільщині викрили райдепутата й адвоката, які вимагали 300 тисяч доларів –– НАБУ

16 Листопада 2023, 18:13

Підозру отримали депутат Тернопільської районної ради та адвокат, які, за даними слідства, вимагали 300 тисяч доларів за розв’язання «земельного» питання. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Національне антикорупційне бюро України.

Зазначається, що за даними слідства, у власника одного з аграрних підприємств Тернопільської області під час оформлення документів для його продажу виник судовий спір із місцевою об’єднаною територіальною громадою(ОТГ) щодо права власності на землю.

У зв’язку з цим аграрій підбурив потенційного покупця до надання хабаря в сумі 20 тисяч доларів судді Господарського суду Тернопільщини за ухвалення рішення на його користь, а також 300 тисяч доларів заступнику керівника ОТГ та адвокату –– за неперешкоджання в оформленні права власності.

Після цього заступник керівника ОТГ та його спільник почали вимагати за свої «послуги» від покупця підприємства 300 тисяч доларів неправомірної вигоди, повідомляють слідчі.

Депутатові оголосили підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Адвокат отримав підозру в співучасті за цією ж статтею. Їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Водночас керівника аграрного підприємства підозрюють у підбурюванні до надання хабаря — ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 8 років за ґратами з можливою конфіскацією майна.

Наразі розв’язується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Раніше ми повідомляли про те, що депутату Одеської облради повідомили про підозру в організації службового підроблення.