Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У бібліотеці ЮНЕСКО у Парижі з’явилась Українська книжкова поличка

16 Листопада 2023, 12:08

У Парижі в бібліотеці міжнародної організації у сфері науки та культури ЮНЕСКО відкрили Українську книжкову поличку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Президента України

«Проєкт не лише зберігає наше слово, а й підсилює його, щоб про українців знали не тільки з новин, а й з глибоких якісних текстів, досліджень, творів.  Можливо, фізично культура не може зупинити ракети. Але поки в народу є його мова, його література, його правдива історія, відображена в цій літературі, його мистецтво й звичаї, цей народ вистоїть. Ми вже це робимо», — наголосила перша леді Олена Зеленська.

Під час відкриття полички французький стрітарт-художник Крістіан Гуем намалював фреску, присвячену Україні. Робота виконана в жовто-блакитних кольорах та зображує українську дівчину.

Наразі у світі вже відриті 180 українських поличок у 42 країнах, загалом вони налічують 45 тисяч українських книжок.

Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізують Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги. Він націлений на поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу.

Нагадаємо, нещодавно Українська книжкова поличка з’явилася у Національній бібліотеці Ірландії.

МІТКИ