Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як родина із Бахмута відновила виробництво соляних ламп у Дніпрі

15 Листопада 2023, 18:35

Альона Букрей – власниця виробництва соляних ламп із Бахмута. Підприємство, що дарує затишок та тепло, працює понад 16 років. Це сімейний бізнес, який жінка заснувала разом зі своїм чоловіком Антоном у 2007 році. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Східний Варіант».

На виробництві працювало 5 працівників й працівниць. А соляних ламп було понад 250 моделей. Проте 24 лютого 2022 року підприємству довелося призупинити свою діяльність, а родина була вимушена покинути місто.

Зупинилися у Дніпрі, адже там сім’я мала клієнтів, які допомогли з переїздом. Також вони надали безкоштовну квартиру для проживання.

«Ми не перевезли виробництво повністю. Це неможливо зробити, тому що дуже багато великогабаритних станків. Ми вивезли деяке обладнання, трохи продукції. Тобто, забрали із собою все, що змогли», –– пригадала Альона.

Родина змогла вивезти із Бахмута не до кінця готові світильники із соледарської солі. І попри відсутність потрібного обладнання, вдалося зробити хороший продукт, який надіслали постійним клієнтам по всій Україні.

 

До війни на виробництві соляних ламп працювало 5 працівників і працівниць. А зараз продукцією займається тільки родина, без найманих людей.

«Велика кількість замовників залишилися в окупації або виїхала за кордон. І що важливо, ми виготовляли продукцію із соледарської солі, а зараз її немає. Тому вимушено перейшли на гімалайську сіль, яка видобувається в Пакистані. Вона у 8 разів дорожча за соледарську сіль. І йде у зовсім іншому вигляді, тому неможливо зробити деякі моделі. Раніше був асортимент із понад 250 моделей, а зараз їх 35», –– розповіла Альона про виклики, із якими стикається підприємство соляних ламп.

Однак, на виробництві залишилися запаси й соледарської солі. І світильники із нею мають найбільший попит.

«Маємо соледарську сіль, яку купували в лютому 2022 року. Більшість клієнтів та клієнток хочуть мати лампу саме з української солі. Для них це важливо й несе певне символічне значення. Проте на гурт майже все йде із гімалайської солі», –– поділилася підприємиця.

Альона також поділилася думками щодо повернення підприємства до Бахмута:

«Від Бахмута нічого не залишилося крім назви. Навіть коли його деокупують, то пройде ще багато десятків років, коли він стане придатним для життя. Для відбудови потрібен час. Звичайно, там було наше виробництво й родинний затишок. Але невідомо, коли можна буде повернутися».

Проте родина Альони попри все продовжує створювати соляні лампи.  Підприємство дарує українцям затишок і тепло рідних домівок навіть під час війни.

Раніше ми розповідали, як переселенець із Маріуполя відновлює свою діяльність у Дніпрі.

Фото: v-variant.com.ua