Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Канада передала Україні роботів-саперів

15 Листопада 2023, 12:21

Нещодавно українські рятувальники отримали від Канади шість роботів Digital Vanguard–S для дистанційного розмінування територій. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Державну службу з питань надзвичайних ситуацій.

Роботи допомагатимуть українським піротехнікам знешкоджувати вибухонебезпечні боєприпаси у населених пунктах.

Зазначається, що роботизовані комплекси передано піротехнічним підрозділам Миколаївської, Запорізької областей та саперам Луганського гарнізону, які нині працюють на Херсонщині. А також Мобільному рятувальному центру швидкого реагування, Міжрегіональному центру швидкого реагування ДСНС України та 2-му Спеціальному центру швидкого реагування ДСНС.

Наразі 30% (а це 174 тис. кв. км) від загальної площі держави є потенційно небезпечними.

«Враховуючи такі обсяги, нове обладнання допоможе саперам швидше та з меншим ризиком для здоров’я й життя дистанційно проводити розвідку та знешкоджувати боєприпаси», – йдеться у повідомленні.

Завдяки бездротовому та дротовому з’єднанню роботи можуть працювати до 5 годин і виконувати різноманітні завдання –– дистанційно знищувати вибухонебезпечні предмети або розвідку місцевості.

Digital Vanguard–S має три встановлені камери, завдяки яким оператор слідкує за проведенням маніпуляцій, отримує у режимі реального часу чітке та якісне зображення місця проведення робіт. Такі технологічні можливості надають йому змогу не підходити близько до вибухонебезпечних предметів. А завдяки невеликим габаритам та маневровості, роботів можна використовувати у важкодоступних місцях.

Нагадаємо, що на Херсонщині планують удвічі збільшити кількість саперів для гуманітарного розмінування.

Фото: dsns.gov.ua