Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні відкрили перший офіс декарбонізації та енергоефективності

15 Листопада 2023, 9:24

Держенергоефективності спільно з місцевою владою Дніпропетровщини відкрили перший в Україні регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Він покликаний допомагати громадам регіону у впровадженні енергоефективних заходів, задля пришвидшення «зеленої» трансформації в усіх сферах життя.

«Місцеве самоврядування – справжня рушійна сила змін. Об’єднавшись, ми здатні досягти реальних результатів задля енергоефективного життя громад. Із усіма перевагами: економією бюджету, комфортними школами і лікарнями, новими робочими місцями, конкурентним бізнесом… Платформою для співпраці стане офіс декарбонізації та енергоефективності», –– наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час відкриття офісу на Дніпропетровщині.

Ганна Замазєєва зазначила, що Держенергоефективності, як головний енергоменеджер країни, посилює співпрацю із місцевою владою і вагомим кроком стануть саме регіональні офіси, які будуть допомагати громадам ставати енергоефективними і впроваджувати в процеси відбудови сучасні технології та інновації.

Своєю чергою, керівництво Дніпропетровської ОВА та Дніпропетровської облради висловили переконання, що спільними зусиллями сторони будуть продуктивно працювати над запуском та мультиплікацією проєктів у сфері енергоефективності.

Слід зазначити, що офіс стане платформою для співпраці Держенергоефективності та місцевої влади у таких основних напрямах:

  • управління енергоспоживанням: впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення «подушки енергетичної безпеки» регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, тощо);
  • залучення фінансових ресурсів для енергоефективної трансформації регіонів (через майбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

Нагадаємо, Німеччина надає Україні грант для захисту енергосистеми.