Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Урсула фон дер Ляєн назвала три цілі Євросоюзу на шляху до перемоги України

15 Листопада 2023, 9:05

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала три цілі ЄС задля підтримки України, «поки війна затягується». Це робота над Формулою миру Зеленського, збільшення оборонних потужностей і членство України в Євросоюзі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

Президентка сказала, що на шляху до Євросоюзу Верховна Рада України ухвалює далекосяжні реформи, які багато хто вважав неможливими до війни. Крім того, завдяки рішучості нашої держави та підтримці ЄС війна залишиться стратегічним провалом Кремля.

«Але ми також знаємо, що провал Путіна не приведе автоматично до перемоги України», – каже очільниця та додає, що «поки війна затягується, Європейський Союз має зосередитися на конкретних цілях, щоб допомагати Україні стільки, скільки це буде потрібно».

По-перше, це продовження роботи за справедливий і міцний мир, а не черговий заморожений конфлікт. Основний шлях до досягнення цього – мирна формула президента Володимира Зеленського.

По-друге, Україні потрібна довгострокова безпека. Для цього ЄС має збільшити свої виробничі можливості.

«І саме тому ми запровадили ASSEP (the Act in Support of Ammunition Production), Акт про підтримку виробництва боєприпасів, але, звичайно, ми повинні зважати не тільки на боєприпаси. Ми повинні звернути увагу на ППО, яка зараз має вирішальне значення, морські можливості, а в середньостроковій і довгостроковій перспективі – також на кібернетику і космос», – зазначає Урсула фон дер Ляєн. 

По-третє, найкращий спосіб забезпечити нашій державі стабільність і процвітання в середньостроковій і довгостроковій перспективі –– це, звичайно, членство в Європейському Союзі.

Раніше президентка Єврокомісії заявляла, що ніхто не зможе відволікти ЄС від допомоги Україні.