Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Румунія продовжить допомагати Україні – прем’єр Чолаку

14 Листопада 2023, 12:17

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку вважає, що союзники України повинні твердо стояти на боці Києва, щоб запобігти перемозі президента рф. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Bloomberg.

Чолаку заявив, що уряд Румунії продовжуватиме багатовекторну підтримку України навіть попри те, що європейські союзники демонструють ознаки втоми від війни, особливо з урахуванням того, що конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом перетягує увагу від російської агресії в Україні. На думку Чолаку, конфлікт на Близькому Сході, ймовірно, буде вирішено швидше, ніж війна по сусідству з Румунією.

«Румунія продовжить допомагати Україні, незважаючи на політичні витрати. Ці політичні витрати менш важливі, ніж прецедент, який створить перемога Росії», – зазначив він.

За словами прем’єра Румунії, низка виборів наступного року, включаючи парламентські та президентські вибори в Румунії, а також вибори до Європейського парламенту, не змінять його зобов’язань щодо України.

Чолаку також підтвердив свою підтримку заявок на вступ до ЄС України та Молдови, але послався на труднощі в досягненні одностайності серед лідерів ЄС з цього питання, враховуючи проросійські погляди прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана і прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.

«Не забуваймо, що наступного року відбудуться вибори до Європейського парламенту, і якщо ми побачимо більше екстремістських голосів в асамблеї, то це створить більшу вразливість всередині ЄС», – сказав Чолаку.

Нагадаємо, нещодавно в Румунії відкрили «Українську книжкову поличку».

МІТКИ