Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Держава шукає додаткові можливості для працевлаштування внутрішніх переселенців

14 Листопада 2023, 10:07

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час інтерв’ю у студії телеканалу «Ми — Україна», повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Вона пояснила, що першими помічниками у пошуку роботи мають бути центри зайнятості.

«Наразі ці державні установи реформують свою роботу. Це не має бути місце, куди людина приходить, ставить галочку провиплату коштів і далі робить вигляд, що шукає роботу. А центр зайнятості робить вигляд, що їй допомагає. Цього більшене буде. Вони дійсно намагаються реформуватися, і у людей виникає все більше довіри до цих установ», — додалапосадовиця.

Хорошим прикладом є перевірена практика отримання ваучерів на перенавчання. Цим уже скористалися понад 16 тисячнаших громадян. З них приблизно 3,5 тисячі – внутрішньо переміщені особи. Вони перекваліфікувалися, до прикладу, напсихологів, працівників IT-сфери тощо.

«Загалом налічується 138 спеціальностей, за якими ВПО можуть пройти перенавчання, щоб отримати більшвисокооплачувану роботу», — уточнила Ірина Верещук.

Крім того, при кожній ОВА та КМВА створені Координаційні центри підтримки цивільного населення. Вони виконуютьконсультативно-дорадчу функцію.

«Також я звертаюся до наших міжнародних партнерів з проханням допомогти у працевлаштуванні внутрішніх переселенців. Особливо на прифронтових територіях. Там не треба великих заводів і фабрик. Там мають розвиватися мінібізнесові проєкти, які б дали змогу працевлаштуватися жінкам і чоловікам працездатного віку. Зі свого боку держава всіляко заохочуватименові інструменти для працевлаштування ВПО, адже їх має ставати дедалі більше», — зазначила Віцепрем’єрка.

МІТКИ