Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Адміністрація США закликає Конгрес виділити 11,8 млрд доларів допомоги Україні

14 Листопада 2023, 9:40

Ключові керівники адміністрації США звернулися до законодавців із закликом забезпечити виділення Україні 11,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки в рамках президентського запиту, який перебуває на розгляді в Конгресі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Міністр фінансів Джанет Єллен, міністр оборони Ллойд Остін, держсекретар Ентоні Блінкен і адміністратор USAID Саманта Пауер надіслали листа до Конгресу із закликом схвалити запит адміністрації Байдена щодо надання $11,8 млрд прямої бюджетної підтримки Україні в рамках додаткового пакету президента щодо задоволення потреб національної безпеки», – зауважується в повідомленні.

Зазначається, що пакет, ініційований президентом Байденом, передбачає військову, економічну й гуманітарну допомогу, «спрямовану на збереження інтересів національної безпеки США під час глобальних викликів».

У листі до Конгресу підкреслюється, що пряма бюджетна підтримка України «нерозривно пов’язана з її успіхом на полі бою». Це дозволяє нашій державі підтримувати врядування та економіку й зосередити свої ресурси на обороні.

«Це фінансування забезпечується безпрецедентним рівнем надійного контролю та прозорості, а також значною бюджетною підтримкою з боку Євросоюзу, інших партнерів G7 та Міжнародного валютного фонду (МВФ)», –– підкреслюється в документі.

Нагадаємо, раніше США виділили півтора мільйона євро для українських біженців у Литві.