Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Київщині розраховують, що Хорватія допоможе з розмінуванням

13 Листопада 2023, 18:11

Нещодавно голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко обговорив із послом Республіки Хорватія в Україні Аніцею Джаміч питання гуманітарного розмінування на території області.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук начальника КОВА.

Він подякував Джаміч за підтримку, яку Україна отримує від Хорватії з перших днів війни. А також за прихисток українців.

«Розповів пані Послу про нашу роботу з відновлення Київщини, яка розпочалася одразу після деокупації регіону. Загалом внаслідок російської агресії в області зруйновано понад 28 тис. об’єктів. Із них повністю чи частково вже відбудували 13 тисяч», – поінформував Кравченко.

Питання повноцінної та ефективної відбудови нерозривно пов’язане з гуманітарним розмінуванням на території області. Тому досвід Хорватії та допомога в цьому питанні вкрай важливі для Київщини та всієї України.

Зазначається, що за оцінками фахівців, першочергового розмінування на Київщині потребують понад 10 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.

«Вирішення цього питання потребує комплексного підходу. Йдеться про належну кількість фахівців із розмінування та техніки. На жаль, наразі в цьому є дефіцит», – підкреслив очільник ОВА.

Також за словами Кравченка, наразі одним із важливих питань є навчання населення ризикам, що пов’язані із вибухонебезпечними предметами.

«Торкнулися також тем щодо надання медичного обладнання для закладів Київщини. Зокрема Ворзельському центру ментального здоров’я та Боярській дитячій лікарні. Крім того, обговорили можливість відправлення дітей Київщини на оздоровлення та відпочинок до Хорватії», –– додав очільник ОВА.

Нагадаємо, що сотня інженерно-саперних розрахунків отримають обладнання для розмінування за кошти United24.