Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: понад 60% українців повністю відмовилися від російськомовного контенту

13 Листопада 2023, 18:20

Після початку повномасштабного вторгнення 62% українців повністю відмовилися від російськомовного контенту. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що у 78% громадян під час війни змінився мовний аспект контенту, а в 22% – залишився незмінним.

Повністю перестали дивитися та читати ворожий контент 62% українців. 31% – значно зменшили споживання такого контенту. 7% – почали більше читати іноземною мовою, але не російською.

Крім того, більш ніж половина опитаних за період війни змінили жанр контенту, який вони читають, переглядають або слухають: 59% людей почали більше читати або дивитися новини, аналітику та політичні шоу. 14% – стали частіше переглядати документальні фільми. Лише 13% українців почали віддавати перевагу контенту розважального характеру.

Соціологічне дослідження «Культурні практики населення України в умовах війни» проведено громадською організацією «Демократичні ініціативи молоді» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Проводилося воно в три етапи: телефонні опитування, фокус-групові дискусії та експертні інтерв’ю. Кількість респондентів –– більше тисячі. Під час дослідження здійснено аналіз кількісних та якісних характеристик культурних практик населення України під час повномасштабної війни. Проведено порівняльний аналіз культурних практик у мирний та воєнний часи, а також здійснено порівняння запитів на культурний контент регіонів, по-різному уражених війною.

Раніше ми розповідали, що понад 60% українців вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку.