Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд Ірландії планує зобов’язати українців платити за житло

13 Листопада 2023, 16:47

Уряд Ірландії планує до кінця 2023 року здійснити заходи, щоб зобов’язати українських шукачів притулкуплатити за житло, а також змінити соціальні виплати. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Українцям тут, як і раніше, будуть раді. Жоден українець, який приїжджає до Ірландії, не буде відкинутий, цього не станеться. Однак ситуація, яку ми маємо на цей час, полягає в тому, що їхня кількість дуже велика. Це чинить величезний тиск на розміщення», –– сказав прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар.

За його словами, відповідні заходи потрібні, аби сповільнити приплив шукачів притулку, щоб уряд країни мав більше часу для вирішення інших питань, пов’язаних із розміщенням та проживанням людей.

«Ми не можемо закривати очі на той факт, що у нас є дефіцит житла. Зараз ми перебуваємо в ситуації, коли ми розміщуємо людей у наметах і в опалювальних вагончиках. У нас немає житла. Це не та ситуація, в якій ми хочемо бути. Але якщо ми зможемо сповільнити кількість людей, які прибувають, то у нас є шанс вийти з цієї ситуації», –– додав прем’єр-міністр Ірландії.

За даними уряду, щотижня до Ірландії прибувають 500-800 українців, близько третини з яких перед цим просили тимчасового захисту в інших європейських країнах.

Близько 14 000 українських шукачів притулку вже працюють, але уряд розглядає можливість внесення змін до системи соціальних виплат, щоб заохотити більше людей до працевлаштування.

Нагадаємо, Ірландія готова поділитися досвідом для відродження Маріуполя.

МІТКИ