Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні повністю відновили понад 420 медзакладів, зруйнованих росіянами

13 Листопада 2023, 16:21

Станом на початок листопада цього року, в Україні повністю відбудували 421 медичний заклад, ще 413 об’єктів відновили частково. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що попри ворожі атаки на медичні заклади, в Україні тривають роботи з відбудови цієї інфраструктури. Насамперед, йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок обстрілів та бомбардувань зазнали незначних ушкоджень.

Найбільше відновлених медзакладів на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

«Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами працюють над відбудовою українських лікарень та створюють умови, щоб наші героїчні медики попри війну могли повноцінно працювати та надавати потрібну медичну допомогу кожному пацієнту. Саме тому, попри спричинені війною виклики, роботи з відновлення української медичної інфраструктури триватимуть і надалі», –– наголосили у МОЗ.

Крім того, за понад півтора року повномасштабної війни рф пошкодила 1 468 медичних закладів України, ще 193 було зруйновано вщент. Російські загарбники продовжують нищити об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної: лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові та інші медзаклади, – перешкоджаючи медикам працювати та створюючи додаткове навантаження на медичну систему.

Нагадаємо, що українські медзаклади забезпечені понад 4000 генераторами, які працюватимуть у випадку блекаутів.