Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україні потрібен стійкий мир, а не «заморожений конфлікт» – президентка Єврокомісії

13 Листопада 2023, 12:16

Євросоюз має і надалі докладати дипломатичних зусиль, щоб забезпечити якомога ширшу підтримку для «Формули миру» Президента Зеленського, оскільки Україна потребує стійкого та тривалого миру, а не нового «замороженого конфлікту». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Ми маємо працювати для досягнення справедливого та тривалого миру, а не ще одного «замороженого конфлікту». Ніхто не хоче миру більше за український народ. Головний шлях для його досягнення – це «формула миру» Президента Зеленського», – зазначила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що Єврокомісія брала участь у всіх зустрічах радників з національної безпеки в Копенгагені, в Джидді та на Мальті, під час яких представники більш як 60 країн напружено працювали для підготовки майбутнього Саміту миру для України.

«Дозвольте мені просити всіх вас продовжувати власне долучення, щоб забезпечувати більше й більше підтримки для цієї «Формули миру» від країн по всьому світові. Знаю, що це непросто і що це важка робота. Але, наприкінці, весь світ буде вигравати від тривалого та справедливого миру в Україні –– саме це має бути нашим головним завданням», – додала президентка Єврокомісії.

Крім того, вона наголосила на тому, що безпека для України має бути стійкою та довготривалою. Це означає, що ЄС має допомогти нашій державі в забезпеченні належної військової сили, що буде здатною оборонити країну зараз та стримувати будь-яку російську агресію у майбутньому.

Ця мета, за словами Урсули фон дер Ляєн, має прямий зв’язок із європейською оборонною промисловістю. Для збільшення промислових спроможностей, зокрема, у виробництві боєприпасів, ЄС ухвалив так званий ASAP – Акт з підтримки виробництва боєприпасів.

Також ЄС має допомогти Україні у розвитку протиповітряної оборони та військово-морських спроможностей. У середній та більш тривалій перспективі це стосується також засобів кібернетичної та космічної оборони.

«Ми маємо розвивати європейське співробітництво, і не лише у питаннях досліджень або розвитку, а й на промисловому фронті. Тож ми маємо забезпечити, щоб жодні «вузькі місця» нашої промисловості не стримували нас від захисту Європи та від надання повної підтримки для України. Зараз ми маємо вікно можливостей, яке дозволить зробити вирішальні кроки до справжнього європейського Оборонного союзу. Це те завдання, яке я дуже підтримую, та напружено працюю для його досягнення», – додала Урсула фон дер Ляєн.

Нагадаємо, раніше президентка Європейської Комісії заявила, що ніхто не зможе відволікти ЄС від допомоги Україні.