Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Корисні поради для молоді при працевлаштуванні

12 Листопада 2023, 15:46

У сучасному суспільстві молодь становить окрему частину ринку праці. З одного боку, вік сприяє високій мобільності, відкритості, сміливості у зміні та пошуку роботи. З іншого –– молоді не вистачає відповідного досвіду, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Рівненський обласний центр зайнятості.

Вам ще не виповнилось 18 років, а Ви працюєте або хочете працювати? Ці поради будуть Вам корисним при працевлаштуванні:

  • З якого віку можуть працювати діти?

З 16 років. Але якщо Вам 15 років, то на роботу можна влаштуватися лише, як виняток, за згодою одного з батьків. Працювати потрібно лише у вільний від навчання час. Якщо Вам не виповнилось 16 років і при прийнятті на роботу від Вас не вимагають дозволу батьків на працевлаштування –– така праця є незаконною і Ваші права не захищатимуться.

  • Скільки годин мають працювати діти?

Згідно з чинним законодавством України про працю тривалість робочого часу для неповнолітніх є скороченою.Робочий час не повинен перевищувати:

– 36 годин на тиждень, якщо Вам від 16 до 18 років;

– 24 години на тиждень, якщо Вам від 15 до 16 років.

У такому режимі Ви маєте право працювати під час канікул. Якщо Ви працюєте протягом навчального року у вільний від навчання час, Ваш робочий день не повинен перевищувати:

– 18 годин на тиждень, якщо Вам від 16 до 18 років;

– 12 годин на тиждень, якщо Вам від 15 до 16 років:

– 24 години на тиждень для учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул.

  • Чи мають діти, які працюють, право на відпустку?

Так, вона налічує 31 календарний день. У перший рік роботи відпустка може бути надана через 6 місяців безперервної роботи на підприємстві чи організації.

  • Чи мають право діти на додаткову відпустку з навчальною метою?

Діти, які працюють і продовжують навчання, мають право на додаткові оплачувані відпустки, які надаються їм для складання іспитів.

  • Яку роботу не може виконувати неповнолітній?

Використання праці дітей на важких роботах чи зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні, заборонено законодавством України.

Фото: pon.org.ua

  • Якщо виникло бажання працевлаштуватись, до кого звернутись?

Якщо Вам від 16 до 18 років, у Вас є бажання і можливість працювати у вільний від навчання час, Ви можете звернутись до міського Центру зайнятості, де Вам запропонують працевлаштування відповідно до квоти, встановленої згідно з Законом України «Про зайнятість населення». Якщо Вам від 15 до 16 років, до Центру Вам необхідно звернутись разом із батьками.

  • Ви працюєте і стосовно Вас порушується законодавство про працю. До кого звернутись за допомогою?

Згідно з чинним законодавством служби у справах дітей мають право перевіряти умови роботи працівників, молодших 18 років, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від їхніх форм власності, у разі надходження нарікань від неповнолітніх та їхніх батьків на адміністрацію підприємств.

  • Чим обмежене звільнення працівників, молодших 18 років?

Звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи адміністрації допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою місцевої служби у справах дітей. Батьки і службові особи мають право вимагати звільнення неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси.

Раніше ми повідомляли про те, що в Україні збільшується кількість вакансій.