Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Для повного відновлення Маріуполя знадобиться 20 років, – Бойченко

12 Листопада 2023, 10:37

Мер Маріуполя, Вадим Бойченко, зазначив, що для повного відновлення міста до того стану, в якому воно було до повномасштабного вторгнення, потрібно приблизно 20 років. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Маріупольської міської ради.

«Якщо говорити про план Mariupol Reborn, то він складається з двох частин. «План швидких дій»передбачає 2 роки і 154 проєкти. Якщо говоримо про повне відродження міст до тієї чисельності населення, яка була до війни, це 20 років», додав Бойченко.

Міський голова зазначив, що до повного відновлення входить не тільки ліквідація наслідків окупації та відновлення, а й будівництво нового міста сучасного, з новою моделлю економіки.

Також за його словами, для відбудови міста потрібно 14,5 мільярдів доларів. Міська рада вже звернулася до європейських партнерів, які допоможуть визначити чіткі строки та вартість.

Зазначається, що наразі все більше міжнародних партнерів готові допомагати у відновленні Маріуполя після деокупації. Європейські міста діляться своїм досвідом відновлення після Другої світової війни.

Нагадаємо, що на базі центрів «ЯМаріуполь» продовжують працювати пункти прийому фахівців із компенсації за зруйноване житло та адміністратори ЦНАП.

МІТКИ