Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Львівщині ремонтують будівлі, де житимуть переселенці

11 Листопада 2023, 8:36

На Львівщині облаштовують нові місця, де зможуть приймати ВПО. Для цього наразі ремонтують 23 будівлі, переважно старі гуртожитки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

17-річна Вероніка Гонебіна каже, що більш ніж рік живе у кімнаті Стрийського гуртожитку. Дівчина родом з Бердянська Запорізької області.

«Ми виїхали після окупації, жили ще там місяць-два. Спочатку було навіть страшно виїжджати, потім, коли я приїхала сюди, стало легше, проте дуже почала сумувати за домом», – повідомляє переселенка.

Поверхом нижче мешкають пенсіонерки Валентина Деркач та Раїса Ралкіна. Кажуть, хоч мріють повернутися додому, та тут вже адаптувалися та здружилися.

«Ми з онуком і донькою, приїхали сюди найперші. 8 березня ми вже були тут. Я з Київської області, живу біля аеродрому воєнного. Нас знайомі вивезли, так як мені погано стало, інфаркт перенесла після бомбардування»,– зазначає Валентина Деркач.

На початку повномасштабного вторгнення у гуртожиток приїхало більш ніж сто переселенців. Їх на той час поселяли у вільні кімнати.

«Будівля була в дуже аварійному стані. Понад 10 років ми зверталися до різних органів влади. У нас п’ятий поверх не функціонував взагалі майже, бо було незадовільне дахове покриття. На чотирьох поверхах проживали діти», – говорить директор ВПУ №8.

За цей час там відремонтували три поверхи, де мешкає 92 ВПО. Зараз відновлюють ще перший та другий, там планують створити ще 50 місць.

Це училище –– одне із 23 об’єктів, які зараз ремонтують, аби за потреби поселити переселенців. На цей проєкт скерували майже 190 мільйонів гривень з обласного бюджету. Ще близько 400 мільйонів гривень – це гроші донорів, у тому числі й міжнародних організацій.

Загалом в області зараз офіційно зареєстровано 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більше 30% з них – діти.

Нагадаємо, що підприємці зі Львівщини й Івано-Франківщини можуть отримати гранти на відновлення релокованого бізнесу.