Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чехії планують скоротити термін безкоштовного проживання для українців

10 Листопада 2023, 12:32

Наступного року у Чехії планують скоротити термін екстреного розміщення українських шукачів притулку зі 150 до 90 днів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на uamedia.eu.

За даними Міністерства праці, після останньої поправки, внесеної в липні цього року, близько тисяча шукачів притулку, включаючи матерів з дітьми та людей похилого віку, вже втратили можливість отримати безкоштовне житло.

«Допомога українським біженцям поступово зменшуватиметься. Наступного року ми, наприклад, запропонуємо скоротити термін екстреного розміщення зі 150 до 90 днів»,заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

У нинішній ситуації багато шукачів притулку вже змушені шукати дешевші альтернативи житла. Однак, не всі змогли це зробити. Про проблематичність ситуації говорять і неурядові організації.

«Коли людина отримує мінімальну зарплату, що часто буває, оскільки біженці зазвичай виконують некваліфіковану працю, сплатити комерційне житло практично нереально»,зазначає Матей Шульц з Організації допомоги біженцям. 

Нагадаємо, Чехія вже надала Україні 45 тонн гуманітарної допомоги для енергосектору.

МІТКИ